Na-zakupy.com
Na-zakupy.com
Na-zakupy.com
Na-zakupy.com
Na-Zakupy.com
szarosci

H&M - kolekcja, sklepy  H&M to firma, której nie trzeba specjalnie przedstawiać, zna ją każdy kto choć trochę interesuje się tym co ma na sobie. Historia firmy sięga do Szwecji roku 1947, kiedy to Erling Persson założył firmę Hennes (po szwedzku “jej”). Początkowo firma zgodnie ze swoją ówczesą nazwę proponowała jedynie kolekcje damskie. Dwadzieścia lat później w wyniku przyłączenia do Hennes firmy Mauritz Widforss powstała Hennes & Mauritz – H&M. H&MM to około 1500 sklepów w prawie 30 krajach. Charakterystyczną cechę H&M'u jest brak posiadania własnych ośrodków produkcyjnych, produkcję kolekcji H&M'u zajmuje się ponad 700 dostawców z Europy i Azji. H&M od kilku lat zawojował także polski rynek odzieżowy. 50 sklepów H&M znajduje się w większości w licznych centrach handlowych na terenie całej Polski.


  Warto też wspomnieć, że dla H&M'u swoje kolekcje tworzyły takie osobistości dzisiejszej popkultury jak Madonna, Kyle Minogue, Rihanna, Roberto Cavalli, Stella McCartney czy Victor & Rolf. H&M trzyma rękę na pulsie, starając się pozyskać nowego klienta ubrania firmy pojawiły się nawet w dodatku do popularnej gry komputer The Sims 2. H&M znany jest jako marka tworząca trendy, mająca szczególnie silny wpływ na modę młodzieżową – męską i damską. H&M jest znany na równi z Mc Donald's, KFC, Coca-Colą.
  Od paru lat H&M kładzie duży nacisk na ochronę środowiska, zużywając na ten cel w ostatnim roku około 1,300 ton organicznej wełny co stanowi o kilkaset procent więcej ton wełny niż w latach wcześniejszych. Sama produkcja H&M'u jest kontrolowana przez kontrolerów jakości, by mieć jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Inicjatywa wprowadzenia kolekcji ekologicznych została bardzo dobrze przyjęta przez grupę docelową: mężczyzn, kobiety, nastolatki. Kolekcja nie stroni od żywych kolorów i modnych wzorów, by być na bieżąco z najnowszymi trendami, w tym samym czasie dbając o środowisko.  Trailer reklamy H&M z Madonną

  Dodatek do gry Sims2 H&M Fashion
  H&M dba również o przestrzeganie praw pracowniczych i o dobre warunki pracy. Polityką H&M'u jest zachować jak najniższą możliwą cenę przy jak najwyższej jakości produktów. Udaje się mu to dzięki kupowaniu dużej ilości surowców w pewnych miejscach. Nie małe znaczenie ma też 60 letnie doświadczenie w sprzedaży ubrań i efektywna dystrybucja. H&M oferuje swoim klientom także szeroką gammę akcesorii do makijażu i pielęgnacji skóry. Od 2007 roku H&M wprowadził na rynek także kosmetyki dla mężczyzn w charakterystycznych szarych opakowaniach z logiem H&M MAN.
  Plan firmy na rok 2008 zakładał wprowadzenie sklepów na nowe i stare rynki. O dokładnych wynikach dowiemy się dopiero w podsumowaniu roku 2008. Nowe sklepy zostaną otwarte w Japonii, Egipcie, Moskwie, Arabii Saudyjskiej, Omanie. Założeniem H&M'u jest zwiększanie liczby sklepów o 10-15% z roku na rok, ale też i zwiększanie sprzedaży w sklepach już istniejących. W roku 2007 zostało otwartych 193 sklepy, przy 16 zamkniętych salonach stanowi to całkiem niezły wynik. W ciągu ostatnich pięciu lat przychody, licząc z podatkiem VAT wzrosły o 73 procent. Kontakt z klientem H&M zapewnia sobie przez trzy kanały: najważniejszym jest sklep, następnie internet oraz firmowe katalogi z nowymi kolekcjami.


  Sklepy H&M muszą spełniać parę reguł pomagających w jak najlepszym kontakcie z potencjalnym klientem. Ważne są duże przeszklone witryny, dogodna lokacja, najlepiej w pobliżu centrum biznesowego miasta, lub w centrum handlowym. Wszystkie sklepy H&M są wynajmowane od ich posiadaczy – daje to łatwą możliwość przeniesienia sklepu w wypadku niesprawdzenia się zasiedlanej lokalizacji. Sklepy H&M różnią się wielkością – od kilkuset metrów kwadratowych powierzchni po nawet kilka tysięcy metrów kwadratowych. W 2007 roku H&M otworzył nową sieć sklepów COS. COS czyli Collection of Style to propozycja dla bardziej zamożnych klientów, nie bojących wydać się o kilkanaście euro więcej na ulubioną kolekcję.  Od 25 lat H&M daje możliwość dokonywania zakupów dzięki specjalnemu katalogowi, a od 1998 roku firma poszerzyła ofertę o zakupy Internetowe. Początkowo możliwość taką posiadali jedynie obywatele Norwegii i Szwecji, od 2007 roku zakupów przez internet mogą dokonywać także Holendrzy. Od 2008 roku katalog H&M'u ma zawitać do Niemiec. Nie przypadkiem padło na naszych zachodnich sąsiadów. To w Niemczech – poza krajami skandynawskimi – ma najsilniejszą pozycję, tam też H&M najlepiej się rozwija, w samych Niemczech posiada do tej pory 319 sklepów. Inne bastiony H&M to Holandia i Wielka Brytania. Specjaliści codziennie monitorują nowości, internet, muzykę, filmy w poszukiwaniu inspiracji, przejawów nowych trendów itp. H&M wydaje dwie kolekcje rocznie, jak to przyjeło się w zwyczaju firm odzieżowych. Ostatnimi laty H&M postawił na obuwie, damskie i mniej śmiało na męskie, odzew klienteli był pozytywny, więc można się zapewne spodziewać kolejnych kroków w tym kierunku. Plany na najbliższe lata obejmują dalszy rozwój na obecnych rynkach, ze szczególnym naciskiem na powiększanie sieci sklepów w Japonii. Ten ogromny rynek zbytu zapewni dalszy progres wysokości co najmniej 5% rocznie.


H&M kampania plażowa z udziałem Beyoncé

Kampania H&M z Beyoncé na lato 2013. Kolekcja plażowa a w niej stroje kąpielowe, plażowe sukienki, braletki i wiele innych.

H&M stroje kąpielowe damskie kolekcja lato 2013

Modne stroje kąpielowe H&M lato 2013. W kolekcji m.in. kostiumy jednoczęściowe, bikini, stroje bez ramiączek, staniki push up i wiele innych.

H&M sukienki kolekcja wiosna-lato 2013

Przegląd sukienek H&M wiosna-lato 2013. W kolekcji m.in. sukienki wieczorowe, sukienki maxi, mini, plażowe, koktajlowe i wiele innych.

H&M Divided lookbook Daydreams kolekcja wiosna-lato 2013

Kolekcja H&M linia Divided – lookbook Daydreams z propozycjami ubrań H&M na sezon wiosna-lato 2013.

H&M kolekcja sportowa wiosna-lato 2013

Damska odzież sportowa H&M na sezon wiosna-lato 2013.